Інфармацыя пра затрыманых

——————————————————————————————————

КАЛІ ІНТЭРНЭТ БЛАКУЕЦЦА, ВЫКАРЫСТОЎВАЙЦЕ PSIPHON:

ANDROID                        DESKTOP

——————————————————————————————————

 

9-12 жніўня ў Магілёве былі затрыманыя сотні грамадзянаў. Затрыманні працягваюцца.

Тут мы публікуем інфармацыю пра затрыманых і іншую адпаведную інфармацыю.

 

 

 

——————————————————————————————————

 

КАК ОБЖАЛОВАТЬ ПОСТАНОВЛЕНИЕ СУДА ОБ АРЕСТЕ

 

——————————————————————————————————

ЖАЛОБА НА НЕДОПУСК В ОТКРЫТОЕ СУДЕБНОЕ ЗАСЕДАНИЕ В ИВС

——————————————————————————————————

 

ШТО МОЖНА ПЕРАДАЦЬ ЗАТРЫМАНАМУ У ІЧУ

Правила внутреннего распорядка мест отбывания административного ареста

——————————————————————————————————

Інфармацыю пра вынікі судов над затрыманымі іх сваякі могуць атрымаць у канцылярыях судоў

——————————————————————————————————

 

Падчас паслявыбарчых пратэстаў міліцыя затрымала сотні магілёўцаў. Нам вядомы толькі некаторыя імёны.

Паводле нашых крыніцаў, у ноч з 9 на 10 жніўня ў Ленінскі РАУС даставілі каля 120 затрыманых, у Кастрычніцкі – больш за 100. Частку затрыманых пазьней вызвалілі.

Да нас паступаюць шматлікія сведчанні пра тое, што затрыманых збіваюць у Ленінскім РАУС.

Частку затрыманых вывозілі ў раённыя ІЧУ, прынамсі – Горкі, Дрыбін, Чэрыкаў, Шклоў.

Паступае інфармацыя пра тое, што ўжо асуджаных на “суткі” пачынаюць пераводзіць з магілёўскага ІЧУ ў памяшканні турмы, якая знаходзіцца насупраць.

Магілёўскі Ізалятар часовага ўтрымання знаходзіцца па вул. Крупскай, 99Б:

Тэлефон дзяжурнага: 70-03-84

 

8-02233-59002 ІЧУ Горкі

8-02239-31302 ІЧУ Шклоў
8-02231-77157 ІЧУ Быхаў
8-02248-24714 Дрыбін
8-02216-518377 Орша

——————————————————————————————————

Ленинский РОВД г. Могилева

212030, г. Могилев, ул. Тимирязевская, 16.

 

Начальник РОВД: +375 222 64-43-22

 

Оперативно-дежурная служба: +375 222 64-40-19, +375 29 744-98-44.

 

——————————————————————————————————

Октябрьский РОВД г. Могилева

г. Могилёв, пер. 1-й Брикетный, 11.

Начальник РОВД: +375222 73-98-98

Оперативно-дежурная служба: +375 222 42-70-00

——————————————————————————————————

Телефон отдела оперативно-дежурной службы УВД Могилевского облисполкома +375 222 31-07-87

Телефон оперативно-дежурной службы УГАИ УВД Могилевского облисполкома +375 222 63-44-44

Телефон доверия МВД +375 17 218-72-22

——————————————————————————————————

13.08 у магілёўскім ІЧУ з 10-45 да 13-00 адбываюцца суды над затрыманымі. Таемныя суды ажыццяўляюць суддзі суда Ленінскага раёну.

 

13.08 у магілёўскім ІЧУ з 11-30 адбываюцца суды над затрыманымі. Таемны суд ажыццяўляе суддзя суда Кастрычніцкага раёну Міхайлава.

 

13.08 у магілёўскім ІЧУ з 11-30 адбываюцца суды над затрыманымі. Таемны суд ажыццяўляе суддзя суда Кастрычніцкага раёну Ясенка:

 

13.08 у магілёўскім ІЧУ з 11-30 адбываюцца суды над затрыманымі. Таемны суд ажыццяўляе суддзя суда Магілеўскага раёну Бабко.

 

 

12.08 у магілёўскім ІЧУ з 10-30 да 15-00 адбыліся суды над затрыманымі. Таемныя суды ажыццявілі суддзі суда Ленінскага раёну.

12.08 у магілёўскім ІЧУ з 10-00 да 15-00 адбліся суды над затрыманымі. Таемныя суды ажыццявілі суддзі суда Кастрычніцкага раёну Краўчанка, Крашкіна, Пушкіна.

12.08 у памяшканні ТУРМЫ №4 з 14-30 адбыліся суды над затрыманымі. Таемныя суды ажыццявіў суддзя суда Магілёўскага раёнау Палуян.

11.08 у магілёўскім ІЧУ з 15-00 адбыліся суды над затрыманымі. Таемныя суды ажыццявілі суддзі суда Кастрычніцкага раёну Міхайлава і Ясенка.

11.08 у ІЧУ прайшлі суды над затрыманымі. Таемныя суды ажыццявілі суддзі суда Ленінскага раёну.

У Шклове 11.08 судзілі 17 чалавек, “суд” адбываўся ў мясцовым ІЧУ. Затрыманыя атрымалі ад 6 да 12 сутак арышту. Перадачы пачалі прымаць.

Частку затрыманых судзілі ў будынку ІЧУ 10.08. Таемныя суды праводзілі суддзі суда Ленінскага раёну Вікторыя Палякова і Наталля Панасенка.

 

 

 

СПІС ЗАТРЫМАНЫХ 9-13 ЖНІЎНЯ:

 

  1. Аляксандр (прозвішча ўдакладняецца), 09.08 затрыманы у Магілёве на вул. Ленінскай за белую стужку на руцэ, дастаўлены ў Ленінскі РАУС
  2. Абложны Антон, затрыманы 10.08 у цэнтры Магілёва, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) адбыўся ў магілёўскім ІЧУ з 10-30 да 14-00 12.08 – 15 сутак
  3. Адыраў Ігар Уладзіміравіч, 1986 г.н., быў затрыманы каля ўчастку ў раёне завода Кірава – разам з сямьёй стаяў ля ўчастка і чакаў вынікаў выбараў. Затрымліваў АМАП, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-00 12.08
  4. Акінчыц А.В., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Магілёўскага раёна) мусіў адбыцца ў памяшканні турмы №4 з 15-00 12.08
  5. Аксёнава О.І., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 да 15-00 12.08
  6. Александровіч П.А., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-45 да 13-00 13.08
  7. Аленеў Ігар, быў затрыманы ў Магілёве каля 20-00 11.08
  8. Аленін А., ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-45 да 14-00 11.08
  9. Алёшкін Ігар Васільевіч, затрыманы 09.08 — 9 сутак
  10. Аліеў І.І., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-45 да 13-00 13.08
  11. Аляксеенка Аляксандр Аляксандравіч – быў затрыманыя 09.08 каля 22-00 каля Атрыума ў Магілёве. Дастаўлены у Ленінскі РАУС каля 00-00 – вінавацяць ва ўдзеле ў мітынгу.
  12. Аскераў Анар Відаді-Аглы, 1996 г.н., затрыманы а 18-00 12.08 у Магілёве, утрымліваецца ў магілёўскім ІЧУ
  13. Асмалоўскі Аляксандр Васільевіч, 1999 г.н., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-00 12.08
  14. Атрохаў Д.А., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-45 да 13-00 13.08
  15. Аўсеюшкін Дзмітрый Аляксандравіч, затрыманы 10.08 каля Дубравенкі, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Магілёўскага раёна) мусіў адбыцца ў памяшканні турмы №4 з 15-00 12.08
  16. Аўдакушын І.В., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-00 12.08
  17. Аўдзеюк Раман Аляксандравіч, 31.08.1986 г.н., затрыманы 10.08 каля Галоўпаштамту ў Магілёве, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-00 12.08
  18. Аўхіменка Дзяніс Дзмітрыевіч, 1999 г.н., затрыманы 10.08 у Магілёве, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 да 15-00 12.08
  19. Афетраў Еўгеній
  20. Бабічаў Максім, ч.1 арт. 23.34, суд адбыўся ў магілёўскім ІЧУ з 11-45 да 14-00 11.08 –  15 сутак
  21. Бабкова, ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў ІЧУ а 17-15 10.08
  22. Бабкоў Андрэй Цімафеевіч, затрыманы ў ноч з 9 на 10 жніўня ў Магілёве
  23. Бабкоў Вадзім Мікалаевіч, затрыманы а 23-00 каля кавярні “Шпаркі Лось” у Магілёве. Бабкоў – уласнік кавярні.
  24. Багатыроў К.С., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 да 15-00 12.08
  25. Бандарэнка Сяргей Генадзьевіч, 1983 г.н., затрыманы 11.08, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 13.08
  26. Бандарчэнка Аляксей Мікалаевіч, 1971 г.н., затрыманы ў Магілёве 10.08
  27. Бандарэнка  Аляксей, затрыманы 10.08 у цэнтры Магілёва
  28. Барабанаў Арцём Віктаравіч, затрыманы 10.08, дастаўлены ў Кастрычніцкі РАУС, утрымліваецца ў магілёўскім ІЧУ, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-00 12.08
  29. Барабанаў Кірыл Уладзіміравіч, затрыманы 11.08 у Магілёве, утрымліваецца ў магілёўскім ІЧУ, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-45 да 13-00 13.08 – 15 сутак, зламана рука
  30. Барадзейка І.О., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 13.08
  31. Баркоўскі А., ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў ІЧУ а 17-35 10.08
  32. Басаў В.А., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) адбыўся ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 13.08 – 8 сутак
  33. Батура А.Р., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 да 15-00 12.08
  34. Бацюкоў Багдан, затрыманы вечарам 10.08, дастаўлены ў Ленінскі РАУС, утрымліваецца ў Магілёўскім ІЧУ, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 да 15-00 12.08 – 8 сутак, вызвалены 13.08 увечары
  35. Бегуноў А.В., ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 17-00 да 18-00 11.08
  36. Бегуноў Раман Вітальевіч, затрыманы 10.08, дастаўлены ў Ленінскі РАУС, утрымліваецца ў магілёўскім ІЧУ
  37. Бераснёва Вікторыя, затрымана 09.08 у цэнтры Магілёва, дастаўлена у Кастрычніцкі РАУС. Пазьней вызвалена.
  38. Благадараў Е.А., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-45 да 13-00 13.08
  39. Бондараў Аляксей, затрыманы на вул. Ленінскай у Магілёве 10.08
  40. Брайн Аляксандр – утрымліваецца ў Шклоўскім РАУС, суд адбыўся 11.08 у Шклоўскім ІЧУ – 9 сутак
  41. Буданаў Юрый Васільевіч, быў затрыманы ў Магілёве 09.08, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Магілёўскага раёна) адбыўся ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 13.08 – 5 сутак
  42. Будкоў Глеб Алегавіч, 1994 г.н., затрыманы а 0-45 у ноч з 12.08 на 13.08
  43. Бунін Ілля, 09.08 затрыманы у Магілёве за белую стужку на руцэ, дастаўлены ў Ленінскі РАУС
  44. Букуязаў Уладзіслаў Мікалаевіч, затрыманы 10.08, ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 17-00 да 18-00 11.08
  45. Бутраменка А.С., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 16-30 да 18-00 12.08; , ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-45 да 13-00 13.08
  46. Бычанкоў Ілля Уладзіміравіч, быў затрыманы ў Магілёве 11.08, утрымліваецца ў магілёўскім ІЧУ, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) адбыўся ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 13.08 – 8 сутак
  47. Бычкоў П.М., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Магілёўскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 13.08
  48. Вададохаў М.Э., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 13.08
  49. Вавілаў Кірыл, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 16-30 да 18-00 12.08
  50. Вараб’ёў А.С., ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 15-00 11.08
  51. Васілеўская Анжаліка, журналіст TUT.BY, затрымана 09.08 каля Атрыума ў Магілёве
  52. Васюнін Мікалай Аляксандравіч, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) адбыўся ў магілёўскім ІЧУ з 10-45 да 13-00 13.08 – 10 сутак
  53. Веракса Н.Д., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 да 15-00 12.08
  54. Веракса Мікіта Юр’евіч, 04.08.1992, 10.08 быў жорстка затрыманы АМАПам. Сведкі кажуць, што пры затрыманні атрымаў удар дубінкай у твар, магчыма, зламана сківіца.
  55. Войтаў Д.В., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-00 12.08
  56. Волікаў М.С., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 13.08
  57. Гавейковіч Давід Сяргеевіч, 1995 г.н., быў затрыманы каля 23-00 09.08 у Магілёве, ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-45 да 14-00 11.08
  58. Гайкоў Аляксандр Сяргеевіч, 1995 г.н., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Магілёўскага раёна) адбыўся ў памяшканні турмы №4 з 15-00 12.08 – 15 сутак
  59. Галагаеў Віктар Сяргеевіч, затрыманы 09.08 а 21-30 у Магілёве каля Атрыума, ч.1 арт. 23.34, суд адбыўся ў магілёўскім ІЧУ з 11-45 да 14-00 11.08 – 15 сутак
  60. Гамолка Валянцін Канстанцінавіч, быў затрыманы ўвечары ў Магілёве каля Атрыума 09.08, утрымліваецца ў магілёўскім ІЧУ
  61. Гарадзецкі Сяргей Мікалаевіч, затрыманы ўначы 10.08 у Магілёве.
  62. Гарбачоў Аляксандр, затрыманы каля 21-00 10.08 у Магілёве, утрымліваецца ў магілёўскім ІЧУ
  63. Гарбачоў А.В., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Магілёўскага раёна) мусіў адбыцца ў турме №4 з 14-30 12.08
  64. Гарбачоў М., ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў ІЧУ а 17-35 10.08 – 15 сутак
  65. Гарбачоў Максім Вітальевіч, 44 гады, 09.08 быў затрыманы на вул. Ленінскай у Магілёве.
  66. Гардзіевіч А., ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-45 да 14-00 11.08
  67. Гаруноў Уладзімір Генадзьевіч, затрыманы 10.08, дастаўлены ў Ленінскі РАУС, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-30 да 14-00 12.08
  68. Гаўрылаў Аляксандр 09.08 быў затрыманы ў Магілёве каля ІЧУ, чакаў інфармацыю аб затрыманых. Вызвалены без складання пратакола.
  69. Гаўрыленка Аляксей Міхайлавіч, 1993 г.н., затрыманы а 20-00 10.08 у Магілёве на вул. Ленінскай, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 да 15-00 12.08
  70. Гаўрычэнка Раман Вячаслававіч, затрыманы 09.08, накіраваны ў Шклоў
  71. Голубеў А.В., ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 15-00 11.08
  72. Грудзінаў Ігар Вадзімавіч., быў затрыманы 10.08 каля 20-00, вызвалены каля каля 00-15 з-за хваробы,  ч.1 арт. 23.34, суд (суд Магілёўскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 13.08
  73. Гулевіч Вадзім Віктаравіч, затрыманы ўвечары 10.08 у Магілёве, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 да 15-00 12.08; суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-45 да 13-00 13.08
  74. Гулевіч Віктар Эдгаравіч, 1993 г.н., затрыманы ўвечары 10.08 у Магілёве, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Магілёўскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 13.08
  75. Гулецкі С.А., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Магілёўскага раёна) адбыўся ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 13.08 – 5 сутак
  76. Дайнэка А.Н., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-30 да 14-00 12.08
  77. Данілаў Д.В., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-00 12.08
  78. Даніленка С.Г., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-00 12.08
  79. Дасюкоў Дзмітрый Віктаравіч, затрыманы 10.08 на вул. Ленінскай у Магілёве, дастаўлены ў Ленінскі РАУС, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-30 да 14-00 12.08
  80. Дзенісенка Е.В., ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 17-00 да 18-00 11.08
  81. Дзеравяга Андрэй Міхайлавіч, 1991 г.н., затрыманы 09.08, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-00 12.08 – 7 сутак
  82. Дзеравяшка І., ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-45 да 14-00 11.08
  83. Дзямідаў Мікіта, верагодна, перавезены ў Шклоў
  84. Дзьячкоў Алег Уладзіміравіч, затрыманы 10.08 на вул. Ленінскай, экскурсавод, праводзіў экскурсію па горадзе. Затрыманыя ўсе мужчыны з групы (каля 20 чалавек), ч.1 арт. 23.34, суд (суд Магілёўскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 13.08
  85. Дрэнь Віктар, затрыманы 16-40 10.08 на працы ў Магілёве, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Магілёўскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 15-00 12.08
  86. Дубніцкі Уладзімір Аляксандравіч, 1994 г.н., ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-45 да 14-00 11.08 – 12 сутак
  87. Дуброўскі Юрый Юр’евіч, затрыманы каля 23-00 10.08 у Магілёве, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-00 12.08
  88. Елісееў Андрэй, затрыманы каля 18-00 10.08 у Магілёве, дастаўлены ў РАУС
  89. Елісееў Матвей Юр’евіч, затрыманы а 20-00 10.08, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 да 15-00 12.08
  90. Ерафееў К.С., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-30 да 14-00 12.08
  91. Ерашкоў П.П., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 да 15-00 12.08
  92. Жаўноў І.П., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-00 12.08
  93. Жданаў Юрый Валер’евіч.,ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў ІЧУ а 17-25 10.08
  94. Жукоўскі Максім Сяргеевіч, затрыманы 09.08, ч.1 арт. 23.34, суд адбыўся ў ІЧУ а 17-25 10.08 – 15 сутак
  95. Жураўлёў І.А., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Магілёўскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 13.08
  96. Жэланаў Кірылл, каля 00-00 у ноч з 9 на 10 жніўня затрыманы ў Магілёве, ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-45 да 14-00 11.08
  97. Забела Данііл Мікалаевіч, 1983 г.н., затрыманы 10.08, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 да 15-00 12.08
  98. Захаранка Мікіта Васільевіч, затрыманы 10.08, ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 17-00 да 18-00 11.08
  99. Зімянкоў Станіслаў Сяргеевіч, затрыманы а 18-50 10.08 на пр. Міру ў Магілёве, каля свайго дома, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 да 15-00 12.08
  100. Зубаў Уладлен Андрэевіч, затрыманы вечарам 10.08 у Магілёве, утрымліваецца ў ІЧУ, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) адбыўся ў магілёўскім ІЧУ з 10-00 12.08 – 7 сутак
  101. Зубкова Ганна Аляксандраўна, 2001 г.н., затрымана ў Магілёве а 21-00 11.08, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 13.08 – штраф 15 БВ
  102. Іваноў Валерый Віктаравіч, 1979 г.н., быў затрыманы каля кінатэатра “Радзіма” а 20-00 10.08, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-00 12.08
  103. Іванцоў В.В., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Магілёўскага раёна) адбыўся ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 13.08 – 8 сутак
  104. Іванько Аляксандр Міхайлавіч, 1981 г.н., затрыманы ўвечары 12.08 каля ГЦ “Арбат” у Магілёве, утрымліваецца ў магілёўскім ІЧУ
  105. Івашкаў В.В., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-00 12.08
  106. Івашнёў Максім Ігаравіч, 1999 г.н., затрыманы на Ленінскай 10.08, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-30 да 14-00 12.08 – 9 сутак
  107. Ігнацьеў Уладзіслаў Еўгеньевіч, 1995 г.н., затрыманы а 23-30 10.08, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Магілёўскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 13.08 – 3 сутак
  108. Ільін Н., ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-45 да 14-00 11.08
  109. Ільіных Ігар Уладзіміравіч, затрыманы 10.08, дастаўлены ў Ленінскі РАУС, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-00 12.08
  110. Ісачанка Анастасія Ігараўна, разам з мужам Дзянісам Ісачанкам была затрыманая ў цэнтры Магілёва між 00-00 і 01-00, калі ўжо нідзе не было нікога, акрамя міліцыі. Завезлі ў ІЧУ. На раніцу вызвалілі толькі Дзяніса, жонку – не. Знаходзіцца ў ІЧУ, ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-45 да 14-00 11.08
  111. Ісачэнка А.А., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 16-30 да 18-00 12.08
  112. Іўчанка Аляксандр, быў перавезены ў Шклоў, суд адбыўся 11.08 у Шклоўскім ІЧУ – 10 сутак
  113. Ішчанка Аляксандр Сяргеевіч, жыхар Брэста, быў у камандыроўцы у Магілёве, затрыманы 09.08 у цэнтры Магілёва
  114. Кавалёва Таццяна Аляксандраўна, была затрыманая 09.08 каля 22-00 каля Атрыума ў Магілёве. Дастаўлена у Ленінскі РАУС каля 00-00, Таццяна была вызваленая каля 2-30 ночы (непаўнагадовыя дзеці) – вінавацяць ва ўдзеле ў мітынгу.
  115. Кавалёў Аляксей Уладзіміравіч – быў затрыманы 09.08 каля 22-00 каля Атрыума ў Магілёве. Дастаўлены у Ленінскі РАУС каля 00-00 – вінавацяць ва ўдзеле ў мітынгу, ч.1 арт. 23.34, суд адбыўся ў магілёўскім ІЧУ з 11-45 да 14-00 11.08 – 10 сутак
  116. Кавалёў Максім Андрэевіч, 1990 г.н., затрыманы 10.08, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-00 12.08
  117. Кавалёў М.О., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) адбыўся ў магілёўскім ІЧУ з 10-45 да 13-00 13.08 – 15 сутак
  118. Кавалёў Мікіта Сяргеевіч, затрыманы 10.08 каля Дубравенкі ў Магілёве, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Магілёўскага раёна) мусіў адбыцца ў памяшканні турмы №4 з 15-00 12.08
  119. Кавалёў Павел Ігаравіч, ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 15-00 11.08
  120. Кагачэўскі Аляксандр Аляксандравіч, 21.01.94 г.н., быў затрыманы ля пл. Славы (жыве непадалёк) падчас прагулкі з жонкай. Быў дастаўлены у Ленінскі РАУС, арт. 23.34
  121. Кажахар Ф.Д., ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-45 да 14-00 11.08
  122. Камінскіх Е.Н., ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-45 да 14-00 11.08
  123. Камісараў – 15 сутак
  124. Камісараў Захар Генадзьевіч, затрыманы ў Магілёве 12.08, утрымліваецца ў магілёўскім ІЧУ
  125. Камкоў А.А., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Магілёўскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 13.08
  126. Капуцерка Аляксандр Сяргеевіч, затрыманы 09.08, ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-45 да 14-00 11.08 15 сутак
  127. Капылоў Дзяніс Сяргеевіч, затрыманы 09.08
  128. Каралёў Алег Вітальевіч, затрыманы 10.08, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 да 15-00 12.08 – 15 сутак
  129. Каралёў Аляксандр Уладзіміравіч, назіральнік кампаніі “Праваабаронцы за свабодныя выбары”, затрыманы каля 18-00 09.08 у Палыкавічах – аўтамабіль спыніла ДАІ. Дастаўлены ў суд Магілёўскага раёна а 14-30 10.09, адбылося першае пасяджэнне. Каралёў быў вызвалены да наступнага пасяджэння, якое адбудзецца 14.09 а 10-00, у суд будуць выкліканыя сведкі
  130. Кармазін Арцём Аляксандравіч, 1992 г.н., затрыманы а 17-00 12.08 у Магілёве, утрымліваецца ў Кастрычніцкім РАУС Магілёва –  суд Кастрычніцкага раёна Магілёва, прызначаны на 10-10 14.08
  131. Карначык Віталій Еўгеньевіч, затрыманы 10.08 каля 20-00 у Магілёве, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-30 да 14-00 12.08
  132. Карпенкаў Дзмітрый Алегавіч, затрыманы 11.08, дастаўлены ў Кастрычніцкі РАУС, утрымліваецца ў магілёўскім ІЧУ, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) адбыўся ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 13.08 – 5 сутак
  133. Касьянаў С.А.ч.1 арт. 23.34, суд (суд Магілёўскага раёна) мусіў адбыцца ў турме №4 з 14-30 12.08
  134. Катаеў Аляксандр Анатольевіч, затрыманы каля Атрыума ў Магілёве 11.08
  135. Катункін Сяргей Веньямінавіч, затрыманы 09.08 у Магілёве, ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-45 да 14-00 11.08
  136. Катункіна Таццяна Аляксандраўна, затрымана 09.08 у Магілёве, ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-45 да 14-00 11.08
  137. Кепік С.Д., ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-45 да 14-00 11.08
  138. Кім Аляксей Леанідавіч, затрыманы 10.08 у Магілёве,  ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 17-00 да 18-00 11.08
  139. Кірпічэнка Мікалай Мікалаевіч, затрыманы ў цэнтры Магілёва 09.08
  140. Кітаева Марына
  141. Клебча В.В.,ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 15-00 11.08
  142. Кліменкоў Н.С., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-30 да 14-00 12.08 – 15 сутак
  143. Кліян Юрій Вітальевіч, арт. 23.4, знаходзіцца ў Шклоўскім ІЧУ
  144. Ключыц Мікалай Канстанцінавіч, затрыманы а 20-15 10.08 на вул. Ленінскай у Магілёве падчас экскурсіі з А.Дзьячковым, даставілі ў аддзяленне міліцыі на “мянжынцы”, уначы адчуў сябе кепска – вывезла “хуткая” у бальніцу, на волі.
  145. Колесаў Сцяпан Дзмітрыевіч, быў затрыманы а 17-30 у Магілёве, распаўсюджваў улёткі, дастаўлены ў Ленінскі РАУС, пазней вызвалены. Выкліканы ў РАУС на допыт, сканфіскавана тэхніка.
  146. Косыраў Андрэй, затрыманы каля 18-00 10.08 за ўлёткі – вызвалены, складзены пратакол за псаванне маёмасці
  147. Кравец Ілля Станіслававіч, затрыманы 10.08 каля 23-00 у Магілёве
  148. Крайцаў Дзяніс,затрыманы ў Магілёве а 19-00 11.08, быў моцна збіты ў аўтазаку, збівалі ў Ленінскім РАУС, знаходзіцца ў аддзяленні траўматалогіі магілёўскай бальніцы хуткай дапамогі, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-45 да 13-00 13.08
  149. Крайцаў Павел, затрыманы ў Магілёве а 19-00 11.08, знаходзіцца ў магілёўскім ІЧУ, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-45 да 13-00 13.08
  150. Крэгерэнка Дзмітрый Вітальевіч, 1979 г.н., затрыманы а 20-00 10.08, утрымліваецца ў магілёўскім ІЧУ – 10 сутак?
  151. Круглоў Яўгеній Аляксандравіч, 1989 г.н., затрыманы ў ноч з9 на 10 жніўня,  ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-45 да 14-00 11.08 – 10 сутак
  152. Крупенька В.Н., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 да 15-00 12.08
  153. Кубар Станіслаў Максімавіч, ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-45 да 14-00 11.08
  154. Кузьменкоў Сяргей Генадзьевіч, быў затрыманы ў Магілёве ўвечары 10.08
  155. Кулая Рафаэль, 09.08 быў затрыманы ў. Магілёве каля 00-00. Паведаміў пра затрыманне з аўтазаку а 00-27. Утрымліваецца ў ІЧУ
  156. Куляшоў М.М., , ч.1 арт. 23.34, суд (суд Магілёўскага раёна) мусіў адбыцца ў памяшканні турмы №4 з 15-00 12.08
  157. Курленкоў А., ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-45 да 14-00 11.08
  158. Курпачанка Раман, затрыманы 10.08 каля 20-00 у Магілёве, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-30 да 14-00 12.08 – вывезлі з магілёўскага ІЧУ на “хуткай”
  159. Куўшынаў А.А., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 да 15-00 12.08
  160. Кучынскі Антон Дзмітрыевіч, затрыманы на Аўтазаводскай, каля выбарчага ўчастку 09.08, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-00 12.08
  161. Кушнероў І.І., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Магілёўскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 13.08
  162. Лабачова В.І., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-00 12.08
  163. Лапацінскі Пётр Аркадзьевіч, 1998 г.н., затрыманы 11.08 а 21-00 каля Атрыума ў Магілёве, мае праблемы з сэрцам
  164. Лапуцін Мікалай Дзмітрыевіч, 1985 г.н., затрыманы каля 21-00 10.08 на вул. Ленінскай  у Магілёве, утрымліваецца ў магілёўскім ІЧУ
  165. Лапуціна Н.Д., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Магілёўскага раёна) мусіў адбыцца ў турме №4 з 14-30 12.08
  166. Латоцін Арцём Леанідавіч, затрыманы а 20-00 10.08 каля дыягнастычнага цэнтру у Магілёве. Утрымліваецца ў магілёўскім ІЧУ, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-00 12.08
  167. Леснікоў Алег Валянцінавіч, 1992 г.н., затрыманы 10.08, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Магілёўскага раёна) мусіў адбыцца ў турме №4 з 14-30 12.08
  168. Леўшанка Д.Л., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-30 да 14-00 12.08
  169. Ліпенка М, ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў ІЧУ а 17-45 10.08
  170. Лісіцын О.А., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-45 да 13-00 13.08
  171. Лісоўскі С., ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў ІЧУ а 17-15 10.08 – 15 сутак
  172. Ліхавец Ксенія Вітальеўна, верагодна, затрымана ў Магілёве 10.08
  173. Ліцецкі Генадзь Барысавіч, 1972 г.н., затрыманы каля 20-00 09.08 ў цэнтры Магілёва, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-30 да 14-00 12.08
  174. Ліцін Аляксандр, фатограф, затрыманы каля 19-00 13.08 у Магілёве
  175. Лусто Дзяніс Віктаравіч, затрыманы 09.08 каля Атрыума ў Магілёве, дастаўлены ў Ленінскі РАУС, арт. 23.34
  176. Лутовіч Мікіта Дзмітрыевіч, 2001 г.н., затрыманы а 22-00 10.08, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) адбыўся ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 13.08 – 6 сутак
  177. Лягушаў Аляксандр Генадзьевіч, 14.09.1982 г.н., затрыманы на вул. Ленінскай у Магілёве каля 20-15 10.08, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 да 15-00 12.08 – 4 сутак
  178. Маісееў Аляксей, быў затрыманы вечарам 09.08 у цэнтры Магілёва
  179. Максімаў Максім Юр’евіч, верагодна, затрыманы 09.08
  180. Максіменка В.П., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 да 15-00 12.08
  181. Малахаў А.В., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 да 15-00 12.08; суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-45 да 13-00 13.08
  182. Малахаў Павел Сяргеевіч, 1989 г.н., затрыманы а 22-30 10.08, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Магілёўскага раёна) мусіў адбыцца ў турме №4 з 14-30 12.08
  183. Мартынаў Сяргей, затрыманы ў Магілёве а 22-00 11.08, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 13.08
  184. Марчанка І.А., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-00 12.08
  185. Мацюшэнкаў Дзмітрый Уладзіміравіч, быў затрыманы ўначы 10.08 у Магілёве, утрымліваецца ў магілёўскім ІЧУ, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 да 15-00 12.08
  186. Машчынскі Аляксандр Сцяпанавіч, быў затрыманы вечарам 09.08 у цэнтры Магілёва, пазваніў сам з аўтазаку.
  187. Мелешкевіч Станіслава, затрымана каля 18-00 10.08 за ўлётківызвалена, складзены пратакол за псаванне маёмасці
  188. Мельнік Сяргей Леанідавіч, 25.08.1977 г.н., затрыманы у цэнтры Магілёва 10.08
  189. Мельянцаў Павел Уладзіміравіч, быў назіральнікам, затрыманы каля 22-00 09.08 у Магілёве. Утрымліваецца ў шлоўскім ІЧУ – 10 сутак
  190. Мікалуцкі Максім Генадзіевіч, затрыманы каля СШ4, перавезены ў Шклоў, суд адбыўся 11.08 у Шклоўскім ІЧУ – 10 сутак
  191. Мілоенка Дзмітрый Мікалаевіч, 1999, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-00 12.08
  192. Мінін В.В., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 13.08
  193. Міснікоў Андрэй Рыгоравіч, затрыманы а 0-45 у ноч з 12.08 на 13.08 – пазней вызвалены.
  194. Міхалюта В.А., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-00 12.08
  195. Міхасёў Рыгор Уладзіміравіч, затрыманы ў Магілёве 09.08, ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-45 да 14-00 11.08
  196. Мокін Дзяніс А., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 да 15-00 12.08
  197. Мядзведзеў Мікіта Сяргеевіч, затрыманы 10.08 у Магілёве, дастаўлены ў Ленінскі РАУС, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-30 да 14-00 12.08
  198. Мянчэня Дзмітрый Юр’евіч, затрыманы ў Магілёве 10.08, утрымліваецца ў ІЧУ Магілёва, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-00 12.08 – 8 сутак
  199. Мяснікоў Дзмітрый Феліксавіч, 1975 г.н., затрыманы на вул. Ленінскай у Магілёве каля 20-15 10.08, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-30 да 14-00 12.08 – 15 суток
  200. Назаранка В.І., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 да 15-00 12.08
  201. Невераў Аляксандр Дзмітрыевіч, 1998 г.н., затрыманы вечарам 10.08 у Магілёве, ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 15-00 11.08
  202. Несцярэнка Канстанцін Сяргеевіч, 1984 г.н., быў затрыманы а 20-00 10.08, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-00 12.08
  203. Нізаўцова П.Е., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-00 12.08
  204. Нікіфарава Вольга, 09.08 была затрымана ў Магілёве
  205. Новікаў Сяргей Міхайлавіч, затрыманы 10.08 ў цэнтры Магілёва, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Магілёўскага раёна) мусіў адбыцца ў турме №4 з 14-30 12.08
  206. Новікаў Р.А., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 да 15-00 12.08
  207. Озераў А.Н., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 да 15-00 12.08
  208. Пагасян Андрэй Грачавіч, 09.08 быў затрыманы ў Магілёве
  209. Падкавенка М.П., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-00 12.08
  210. Падуруеў Аляксандр Аляксандравіч, 1987 г.н., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Магілёўскага раёна) мусіў адбыцца ў турме №4 з 14-30 12.08
  211. Палавінскі А.А., ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 15-00 11.08
  212. Пальшын Антон Аляксандравіч, 1993 г.н., затрыманы 10.08, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Магілёўскага раёна) мусіў адбыцца ў турме №4 з 14-30 12.08 – 10 сутак
  213. Пархоменка Яўген Анатольевіч, затрыманы 10.08, складзены пратакол па арт. 23.34, а 02-00 вызвалены.
  214. Паршэлаў Андрэй, затрыманы ў цэнтры Магілёва 09.08
  215. Пастухоў Яўген Аляксандравіч, затрыманы 10.08 а 20-00 каля к/т “Радзіма”, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-00 12.08
  216. Пасынкаў Д.С., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-00 12.08
  217. Паўлючэнка Н.В., ,ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 15-00 11.08
  218. Пінчукоў Кірыл Дзмітрыевіч, 22.10.1998 г.н., 09.08 быў затрыманы у Магілёве, сваякі не могуць знайсці, дзе ён утрымліваецца
  219. Пірог Арцём Русланавіч, 1992 г.н., затрыманы а 20-00 11.08 у Магілёве, знаходзіцца ў магілёўскім ІЧУ, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) адбыўся ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 13.08 – 5 сутак
  220. Повараў І.І., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-00 12.08
  221. Попель Дзмітрый Леанідавіч, затрыманы а 18-00 11.08 у Магілёве, знаходзіцца ў ІЧУ Магілёва – 15 сутак
  222. Прэзідэнтаў М.А., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 да 15-00 12.08
  223. Пухаў Артур Рустамавіч, затрыманы а 20-00 12.08 каля ГЦ “Арбат” у Магілёве
  224. Пуцыковіч А.В., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-45 да 13-00 13.08
  225. Пчолкін А.А., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-45 да 13-00 13.08
  226. Пятровіч Віталій А., затрыманы а 20-15 10.08 на вул. Ленінскай у Магілёве падчас экскурсіі з А.Дзьячковым
  227. Пятровіч Уладзімір, затрыманы вечарам 10.08 у Магілёве, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Магілёўскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 13.08 – 3 сутак
  228. Рабкавец А.Н., ,ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 15-00 11.08
  229. Рагазінскі Максім Юр’евіч, 2000 г. н., 09.08 быў затрыманы у Магілёве, каля Атрыума
  230. Рагушын А., ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-45 да 14-00 11.08
  231. Рамашкевіч Вячаслаў Аляксеевіч, затрыманы ў Магілёве а 20-30 11.08, знаходзіцца з магілёўскім ІЧУ, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-45 да 13-00 13.08
  232. Раменскі Дзмітрый Мікалаевіч, верагодна, затрыманы ў Магілёве
  233. Распуцін Сяргей, затрыманы 08.08 у Магілёве, утрымліваецца ў Магілёўскім ІЧУ
  234. Рашэтнікаў Яўген, затрыманы вечарам 10.08 у Магілёве, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-30 да 14-00 12.08
  235. Рудніцкі А.Ю., утрымліваецца ў ІЧУ, ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-45 да 14-00 11.08
  236. Рудніцкі Ілля Андрэевіч, 28 год, затрыманы каля гадзіны ночы ў раёне вул. Болдзіна-Дубравенкі. Утрымліваецца ў ІЧУ, ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-45 да 14-00 11.08
  237. Русаў Уладзіслаў Іванавіч, 1995 г.н., затрыманы 10.08, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-30 да 14-00 12.08
  238. Рухманкова Лізавета Міхайлаўна, затрымана а 18-00 11.08 у Магілёве, дастаўлена ў Ленінскі РАУС, знаходзіцца ў ІЧУ Магілёва, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-45 да 13-00 13.08
  239. Савіцкі Іван Леанідавіч, 1999 г.н., затрыманы каля Атрыума а 19-30 10.08, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 да 15-00 12.08
  240. Савіцкі Сяргей Аляксандравіч, утрымліваецца ў Шклоўскім ІЧУ
  241. Сазанкоў В.А., ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 15-00 11.08
  242. Сакалоўскі Віктар Мікалаевіч, 1984 г.н., затрыманы а 20-00 10.08, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-00 12.08
  243. Саламі С.А., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-30 да 14-00 12.08
  244. Салаўёў Дзмітрый, галоўны рэдактар 6tv.by, затрыманы 08.08, ч.1 арт. 23.34, суд адбыўся ў магілёўскім ІЧУ з 11-45 да 14-00 11.08 – 8 сутак
  245. Салодкін Р.В., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 да 15-00 12.08
  246. Салькоў А.В., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-00 12.08
  247. аўчыц Максім Уладзіміравіч, затрыманы 10.08, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-30 да 14-00 12.08
  248. Свірыдзенка Дзмітрый Сяргеевіч, 1991 г.н., затрыманы 09.08 – арт.23.34 – накіраваны ў Шклоў
  249. Седарышкін Вячаслаў Уладзіміравіч, затрыманы ўвечары 10.08 у Магілёве
  250. Секацкі Арцём Вячаслававіч, 2001 г.н., затрыманы каля дома а 20-40 10.08 у Магілёве – 7 сутак
  251. Селіханаў Леанід Віктаравіч, затрыманы на “плошчы зорак” у Магілёве 10.08, знаходзіцца ў ІЧУ ў Магілёве, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 да 15-00 12.08
  252. Селюн Ю.С., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 да 15-00 12.08
  253. Сівачэнка Таццяна, затрымана сілавікамі ўвечары 13.08, вызвалена праз 30 хвілін
  254. Сідаровіч В.В., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 да 15-00 12.08
  255. Сідарэўскі Аляксандр, журналіст, затрыманы 11.08 у Магілёве, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) адбыўся ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 13.08 – 8 сутак
  256. Сінкевіч Е.С., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-30 да 14-00 12.08
  257. Сіўцоў В.О., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-45 да 13-00 13.08
  258. Скобелеў Багдан Эрнаставіч, назіральнік кампаніі “Праваабаронцы за свабодныя выбары”, затрыманы на працы а 16-40 10.08, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Магілёўскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 15-00 12.08
  259. Скрыпчанка Сяргей Уладзіміравіч, 1990 г.н., затрыманы 09.08, дастаўлены ў Ленінскі РАУС, магчыма, вывезены ў раённыя ІЧУ
  260. Скрыцкі Аляксандр Аляксандравіч, затрыманы каля Атрыума 10.08 у Магілёве, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-00 12.08
  261. Скрэбунова Аліна, журналіст, затрымана 11.08 у Магілёве, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) адбыўся ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 13.08 – 8 сутак
  262. Слабодчыкаў Алег Ігаравіч, затрыманы ўвечары 10.08 у Магілёве, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-00 12.08
  263. Слюн Юрый Сяргеевіч, затрыманы 10.08 у Магілёве, арт. 23.34
  264. Смалякоў Андрэй Уладзіміравіч, затрыманы каля 23-00 09.08, ч.1 арт. 23.34, суд адбыўся ў ІЧУ а 17-45 10.08 – 15 сутак
  265. Собалеў Андрэй Сяргеевіч, затрыманы 09.08, дастаўлены ў Ленінскі РАУС, утрымліваецца ў магілёўскім ІЧУ
  266. Старчанка Валянцін Іосіфавіч, затрыманы 09.08 каля Атрыума ў Магілёве, дастаўлены ў Ленінскі РАУС, арт. 23.34
  267. Старчанка Юрый Іосіфавіч, затрыманы 09.08 каля Атрыума ў Магілёве, дастаўлены ў Ленінскі РАУС, арт. 23.34
  268. Судакоў А.С., ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-45 да 14-00 11.08
  269. Суддзеў С.І., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-00 12.08
  270. Суткаленка Павел, затрыманы 10.08 каля Артыума ў Магілёве, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) адбыўся ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 13.08 – 6 сутак
  271. Сявашка Н.Н., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Магілёўскага раёна) мусіў адбыцца ў памяшканні турмы №4 з 15-00 12.08
  272. Табакераў Яўген Дзмітрыевіч, затрыманы на вул. Ленінскай у Магілёве 10.08, ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-45 да 14-00 11.08
  273. Талмацкая Юлія
  274. Таманцаў Уладзіслаў, затрыманы на вул. Ленінскай 09.08, разам з ім было затрымана яшчэ 10 чалавек, дастаўлены ў Ленінскі РАУС
  275. Таранаў Іван Валер’евіч, 16 год, быў затрыманы ўвечары 11.08 у Магілёве, быў збіты ў аўтазаку і Ленінскім РАУС, пазьней вызвалены
  276. Ткачоў Антон Раманавіч, 05.08.1099 г.н., затрыманы 09.08, ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-45 да 14-00 11.08
  277. Ткачоў Е.А., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 да 15-00 12.08
  278. Трапачоў Н.Г., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) адбыўся ў магілёўскім ІЧУ з 10-45 да 13-00 13.08 – 15 сутак, 13.08 ШПІТАЛІЗАВАНЫ З ІЧУ Ў БАЛЬНІЦУ ХУТКАЙ ДАПАМОГІ, АДДЗЯЛЕННЕ НЕЙРАХІРУРГІІ
  279. Трутко Сяргей Сяргеевіч, 1977 г.н., затрыманы 11.08, утрымліваецца ў магілёўскім ІЧУ, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-45 да 13-00 13.08
  280. Удодаў П.В., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) адбыўся ў магілёўскім ІЧУ з 16-30 да 18-00 12.08 – 15 сутак
  281. Уласаў Уладзімір Адрыянавіч, 1997 г.н., верагодна, затрыманы 10.08 у Магілёве
  282. Уласаў В.Г., ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-45 да 14-00 11.08
  283. Федарук Леанід
  284. Федарышкін В.В., ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 15-00 11.08
  285. Федасенка Цімафей, 25.08.1989 г.н., затрыманы 09.08 у Магілёве
  286. Федзін Елісей, 19 год, затрыманы а 16-30 на м/р “Юбілейны” у Магілёве АМАПам, быў збіты пры затрыманні, быў збіты ў машыне, збівалі таксама ў аддзяленні. Пагражалі ўбуджэннем крмінальнай справы “за арганізацыю беспарадкаў”. Быў дастаўлены ў гарадскую бальніцу хуткай дапамогі.
  287. Халеева І.А., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-00 12.08
  288. Харужаская Ю.Г., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 да 15-00 12.08
  289. Храмцоў Глеб Леанідавіч, 1995 г.н., затрыманы а 20-00 10.08, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Магілёўскага раёна) мусіў адбыцца ў памяшканні турмы №4 з 15-00 12.08
  290. Храстоўскі Аляксей Аляксеевіч, 1983 г.н., верагодна, быў затрыманы ў Магілёве 09.08
  291. Царук Аляксандр Аляксандравіч, 1967 г.н., затрыманы 10.08, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Магілёўскага раёна) мусіў адбыцца ў турме №4 з 14-30 12.08
  292. Цвярскі Павел, 1991 г.н., быў затрыманы каля 19-20 10.08 у Магілёве, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-30 да 14-00 12.08
  293. Цвятніцкі Аляксандр, вечарам 09.08 быў затрыманы у Магілёве
  294. Цеплякоў Мікалай Уладзіміравіч, 1984 г.н., затрыманы 10.08, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Магілёўскага раёна) мусіў адбыцца ў турме №4 з 14-30 12.08
  295. Церахаў Дзмітрый Уладзіміравіч, 37 год, затрыманы каля ЦУМа ў Магілёве а 22-30.
  296. Цітавец А.Ю., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 да 15-00 12.08
  297. Цітаеў А.А., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-45 да 13-00 13.08
  298. Цітоў Віталій Юр’евіч, быў затрыманы ў Магілёве ўвечары 11.08, дастаўлены ў Ленінскі РАУС, утрымліваецца ў магілёўскім ІЧУ, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) адбыўся ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 13.08 – 5 сутак
  299. Цулай Р.К., ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-45 да 14-00 11.08
  300. Цяпікаў В.В., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) адбыўся ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 13.08 – 6 сутак
  301. Цярэшчанка С.П., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 13.08
  302. Чараповіч Мікіта, магчыма, затрыманы ў Магілёве
  303. Чаркасаў Андрэй Сяргеевіч, затрыманы 10.08, дастаўлены ў Ленінскі РАУС, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Магілёўскага раёна) мусіў адбыцца ў памяшканні турмы №4 з 15-00 12.08
  304. Чарнобылец М.А., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) адбыўся ў магілёўскім ІЧУ з 10-45 да 13-00 13.08 – 14 сутак
  305. Чарноў Кантанцін, 09.08 быў затрыманы у Магілёве, каля Атрыума, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 16-30 да 18-00 12.08
  306. Чарныш Валерыя, 09.08 затрымана у Магілёве
  307. Чарныш Ігар, 09.08 затрыманы у Магілёве
  308. Чульцова Дар’я, журналістка, была затрыманая 09.08 каля 14-00. Амаль 12 гадзінаў утрымлівалася ў РАУС, вызваленая а 2-00 ночы.
  309. Чупрын Андрэй Аляксандравіч, затрыманы 10.08 у Магілёве, утрымліваецца ў магілёўскім ІЧУ, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-00 12.08
  310. Чыгіроў Сцяпан Генадзьевіч, 09.08 быў затрыманы у Магілёве, каля Атрыума, арт. 23.34. Быў дастаўлены ў Чэрыкаў, суд, верагодна – 11.08
  311. Шабараў А.В., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-30 да 14-00 12.08
  312. Шаталаў Віталь Мікалаевіч, 1977 г.н., затрыманы а 20-15 11.08 каля Атрыума ў Магілёве, дастаўлены ў Ленінскі РАУС, міліцыянты прымянялі катаванні ў Ленінскім РАУС, каля 22-00 на хуткай вывезлі ў бальніцу хуткай дапамогі, рассечана галава, страсенне мозгу. На волі.
  313. Шаўцоў Аляксандр Аляксандравіч, затрыманы 09.08 у Магілёве
  314. Шаўцоў Аляксандр Аляксеевіч, затрыманы ў Магілёве каля 21-30 11.08
  315. Шаўцоў Віктар Барысавіч, затрыманы а 20-15 10.08 на вул. Ленінскай у Магілёве падчас экскурсіі з А.Дзьячковым
  316. Швяцоў Уладзіслаў
  317. Шкадун Пётр Пятровіч, 1957 г.н., быў затрыманы 11.08 каля Атрыума ў Магілёве, дастаўлены ў Ленінскі РАУС. Згубіў прытомнасць, дастаўлены ў абласную бальніцу, там аказалі дапамогу, зноў забралі ў РАУС. Знаходзіўся там да 3 гадзінаў ночы, знову стала кепска, вярнулі ў бальніцу. Зараз шпіталізаваны.
  318. Шульгоўскі Антон Сяргеевіч, 1995 г.н., затрыманы а 19-30 12.08
  319. Шульдаў В.В., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 16-30 да 18-00 12.08
  320. Шумскі Д.В., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) адбыўся ў магілёўскім ІЧУ з 10-45 да 13-00 13.08 – 15 сутак
  321. Шустаў В.А., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 да 15-00 12.08; суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-45 да 13-00 13.08
  322. Шчынэльскі Л., ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-45 да 14-00 11.08
  323. Шчэрбін С.Н., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) адбыўся ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 13.08 – 7 сутак
  324. Шынкароў Уладзімір Уладзіміравіч, 1989 г.н., затрыманы 11.08, утрымліваецца ў магілёўскім ІЧУ, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-45 да 13-00 13.08
  325. Шыткова А., арт. 23.4, – магчыма, затрыманая 09.08
  326. Шышкін Цімур, 09.08 затрыманы у Магілёве на вул. Ленінскай за белую стужку на руцэ, дастаўлены ў Ленінскі РАУС, ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў ІЧУ а 17-55 10.08 – 15 сутак
  327. Шышоў А., ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў ІЧУ а 17-55 10.08
  328. Шэбан Глеб Алегавіч, затрыманы а 20-30 10.08 ў Магілёве, дастаўлены ў аддзяленне міліцыі на “мянжынцы”, там пратрымалі да 3 гадзінаў ночы, вызвалілі.
  329. Шэндзюкоў К.Ю., ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 15-00 11.08
  330. Шэрстабітаў Сяргей Сяргеевіч, затрыманы 10.08, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 10-00 12.08
  331. Якаўлеў Андрэй Ермалаевіч, 1992 г.н., затрыманы каля гадзіны ночы ў ноч з 9 на 10 жніўня
  332. Якаўлеў Д.П., ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 16-30 да 18-00 12.08 – 7 сутак
  333. Яравікоў Павел Валер’евіч, затрыманы ў Магілёве 10.08, дастаўлены ў Ленінскі РАУС, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Кастрычніцкага раёна) адбыўся ў магілёўскім ІЧУ з 10-00 12.08 – 7 сутак
  334. Ярмолаў Ю., ч.1 арт. 23.34, суд мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 15-00 11.08
  335. Яроменка Вячаслаў Віктаравіч, 1991 г.н., затрыманы 10.08 каля к/т “Чырвоная Зорка” у Магілёве, ч.1 арт. 23.34, суд (суд Ленінскага раёна) мусіў адбыцца ў магілёўскім ІЧУ з 11-30 да 15-00 12.08
  336. Яшкін Максім Аляксандравіч, затрыманы 09.08 а 22-05 на вул. Ленінскай у Магілёве.

 

Таксама ў ІЧУ ўтрымліваюцца затрыманыя і асуджаныя раней:

Буракоў Аляксандр Сяргеевіч, праваабаронца, журналіст

Буракоў Аляксандр Уладзіміравіч, праваабаронца, журналіст

Застрэлаў Андрэй, назіральнік

Лапцэвіч Уладзімір, журналіст

Паўлінковіч Станіслаў, актывіст

Хамратаў Аляксандр, праваабаронца